Jdi na obsah Jdi na menu
 


24. hodina Pletené zboží

27. 8. 2007

24. hodina Pletené zboží

PLETENÉ ZBOŽÍ

Na rozdíl od výrobků z tkanin, které se vždy šijí z nastřižené metráže, se pletené zboží může vyrábět jako regulérní, poloregulérní nebo stříhané.

Regulérní výrobky se zhotovují pouhým sešíváním jednotlivých dílů upletených na pletacím stroji ve tvaru, který se nemusí dále upravovat. Tyto výrobky mají velmi pěkný reprezentativní vzhled a vyrábějí se převážně z kvalitních materiálů.

Poloregulérní výrobky se sešívají z dílů, které jsou při pletení jen částečně tvarovány a jejich přesný tvar se stříhá až před sešíváním.

Stříhané výrobky se zhotovují sešíváním jednotlivých dílů, které se vystřihují z pletenin tvaru metráže.

Sortimentní skupina pleteného zboží se člení na osobní prádlo (košilky, košile, pyžama), kojenecké výbavičky (kojenecké soupravy, dupačky, čepičky, rukavičky), svrchní ošacení (pulovry, vesty, svetry, dresy, kamaše), punčochové zboží (punčochy, ponožky, podkolenky, punčochové kalhoty) a různé (například rukavice šité z úpletů, nátepničky, kukly apod.).

Z hlediska věkového složení se rozlišuje pletené zboží pro kojence a batolata (do 3 let), předškolní děti (do 6 let), školní mládež (do 14 let) a dospělé (nad 14 let).

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Archiv

Kalendář
<< červen / 2018 >>