Jdi na obsah Jdi na menu
 


25.....na nádobí

24. 3. 2007

25) ČISTÍCÍ PROSTŘEDKY NA NÁDOBÍ
Mycí a prací prostředky
--dnešní prací a mycí prostředky jsou v zásadě 2 druhy - --mýdla a saponáty.

Jsou to látky, jejichž vhodné roztoky mají schopnost uvolňovat nečistoty. Mycí a prací účinnost těchto prostředků závisí na smáčivosti, dále na schopnosti emulgovat a dispergovat nečistoty neboli převádět je z povrchu materiálu do vhodné disperze, na schopnost zamezit zpětnému usazování špíny na materiálu a na přiměřené pěnivosti.

ČISTÍCI PROSTŘEDKY
používají se k odstranění nejrozmanitějších nečistot , většinou universálních prostředků se vyvinuly speciální, vysoce účinné čistící prostředky, účinnost a složení závisí na materiálu čištěných předmětů.
Nejčastěji se expedují v obalech z plastu,v kartonových krabicích,v hliníkových tubách,někdy ve skelněných nebo kovových obalech,některé též v podobě aerosolu.podle konzistence rozeznáváme čistící prostředky.
PRÁŠKOVÉ--(z mletého mramoru,nebo vápence,práškového saponátu,sušeného mýdla,sody,kyseliny šťavelové.(vanka,žabka),na mechanické čištění nádobí,umyvadel,obkladaček apod..
PASTOVITÉ--z mleté křídy nebo vídeňského vápna,kyseliny šťavelové nebo čpavku,dále z organických rozpouštědel,vosků,silikonového oleje.např.
(silichrom)na čištění a leštění kovu.
TEKUTÉ--ze saponátu např(.sapon,jar,peršan,pur )
na čištění dekoračních skvrn,čalouněného nábytku,koberců a mytí nádobí

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář